(Google ile çevrildi)

Freifunk

„reklam kartı“ nın çevrimiçi sürümü:

Speichern → per „Rechtsklick“

Benim düğüm:

Screenshot 20200622-143758 Freifunk-Karte bearbeitet
« von 2 »

Freifunk nedir?

Bu 2050 yılı, artık pahalı internet sözleşmelerine bağımlı olmadığımız bir zamanda yaşıyoruz. İyi ağa sahip çok sayıda küçük topluluk, WLAN aracılığıyla dünyanın hemen hemen her yerinden birbirleriyle iletişim kurmayı mümkün kılar. Sadece herkesin kullanımına açık olan, aynı zamanda kapatılması ya da dinlenmesi o kadar kolay olmayan devasa bir ağ kurduk. Dev Freifunk ağı, bireysel topluluklar altında bir araya getirilen ve topluluktan topluluğa ağa bağlanan çok sayıda küçük düğümden oluşur. Bu, artık DSL sağlayıcılarına veya eyalet „altyapısına“ bağımlı olmamızı sağlayan bir tür İnternet yaratır. Ancak bu ancak herkes katıldığı sürece ve yönlendiriciler pencere pervazından pencere pervazına ve çatıdan çatıya bağlanabildikleri sürece mümkündür.

Freifunk artık geleceğin rüyası değil ve birçok insan onu yıllardır şu adreste kuruyor: https://www.freifunk-karte.de/ [reklam].

Metinleri, müzikleri ve filmleri Freifunk ağı üzerinden birlikte aktaralım ve birlikte çevrimiçi oyunlar paylaşabilir, sohbet edebilir, telefon edebilir ve oynayabiliriz.

Ücretsiz ağlar gittikçe daha fazla insan tarafından kendi başına oluşturulmakta ve sürdürülmektedir. Freifunk ağındaki her katılımcı, halka açık veri aktarımı için WLAN yönlendiricisini sağlar. Bu, ağı genişletir ve katılımcılar tarafından kurulan servisler aracılığıyla metin, müzik ve film gibi verileri aktarım ağı üzerinden iletme veya sohbet etme, arama yapma ve çevrimiçi oyunlar oynama olanağı sunar. Bunun için ağ [reklam] kullanıyoruz. Birçoğu ayrıca İnternet erişimini sağlar ve diğerlerine küresel ağa erişim sağlar. Freifunk ağları kendin yap ağlarıdır. Kurulum için, özel bir Linux dağıtımı olan WLAN yönlendiricilerimizde freifunk ürün yazılımını kullanıyoruz. Yerel topluluklar [reklamcılık] daha sonra yazılımı kendi ihtiyaçlarına göre web sitelerinde kullanılabilir hale getirir. Köylerde ve kasabalarda düzenli olarak toplanan giderek daha fazla serbest grup var.

Freifunk topluluğu, serbest altyapılar ve açık radyo frekansları için küresel bir hareketin bir parçasıdır. Vizyonumuz [reklam], iletişim ağlarının özgür ağlar aracılığıyla demokratikleştirilmesidir. Dünyanın dört bir yanındaki Freifunk toplulukları bu fikrin pratik uygulamasıyla mücadele ediyor. Freifunk’a da katılabilirsiniz! Nasıl, burada [reklam] bulabilirsiniz!

Bir bildirimi kullanmak istiyorsanız, buradan ücretsiz indirebilirsiniz

 

 

WLAN düğümünü nasıl bulurum?

Burada Freifunk’ın „İnteraktif Harita [Reklam]“ bölümünde bir düğüm bulabilirsiniz.

link-Neden farklı SSID’ler var? [Reklam] bağlantısı

WLAN SSID’leri (adları) aşağıdaki yapıya göre yapılandırılmıştır:

Freifunk düğümü „Freifunk PCJ.Müller [reklam]“ örneğinde SSID var „muenchen.freifunk.net/muc_west“

Münih kenti (muenchen.), Kablosuz ağın kendisi (freifunk.net/) ve bu durumda Münih Batı (muc_west) segmenti.

Bir WLAN düğümü seçtiyseniz ve ziyaret ettiyseniz, kolayca bağlanabilirsiniz!

Bugüne kadar, WLAN’lar hala bir WPA anahtarı (şifre) içermiyor.

 

 

Girişim yükümlülüğü:

link- „Almanca konuşulan ülkelerde ücretsiz, açık radyo ağları“ [reklamcılık] -link

lütfen dikkatlice okuyun!

 

Nasıl katılabilirim?

Hedeflerimizi seviyor musun ve Freifunk’a katılmak ister misin? Bunun için mutluyuz! Var
yerel topluluğunuza katkıda bulunmak için birçok fırsat, sadece başlayın! Örneğin:

Herkes Freifunk’u web sitelerine bağlayabilir veya kampanyalarımızı destekleyebilir. daha fazla [ reklam]

Bölgenizdeki topluluğa nasıl katılabileceğinizi sorun ve evde bir Freifunk yönlendirici kurun. Daha fazla [ reklam]

Herkes yerel topluluklara ve projelere bağışlarla destek olabilir. daha fazla  [reklam]

Yeni bir Freifunk topluluğu mu kurmak istiyorsun? Başlaman için sana birkaç ipucu. daha fazla  [reklam]

Reklamlar ve tasarımcılar çıkartmalar, el ilanları, web siteleri, uygulamalar, tişörtler veya herhangi bir şey tasarlayabilir. Video yazabilen, fotoğraflandırabilen, tercüme edebilen veya video çekebilen insanlara ihtiyacımız var.

Hobiler, programcılar ve yöneticiler donanım, bellenim ve hizmetlerimizi korumamıza ve geliştirmemize veya topluluk ağı için yeni uygulamalar icat etmemize yardımcı olabilir.

Ücretsiz ağ kullanıcıları, freifunk web sitesine entegre ettiğimiz kendi hizmetlerini kurabilirler.

Freifunker yeni şeylere açıktır, birbirlerini destekler, birbirlerinden öğrenir ve ücretsiz ağların sosyal ve teknik olarak büyümesini sağlamak için birlikte çalışır.

 

#wwwpcjmuellercom #pcjmueller #geek #nerd #avm #openwrt #cool #freifunk #freifunkmuc #freifunkmünchen #ffmucnet #ffmucdotnet #7cff4de545ff #happynewyear #2020 #münchen